
Службени глсаник Републике Српске расписао конкурс за најбољу причу младог аутора
Предсједник жирија Стево Грабовац:
Ослободите креативност, не плашите се и шаљите приче на конкурс
Јавна установа Службени гласник Републике Српске објавила је Конкурс за најбољу кратку причу младог аутора, с циљем да пружи подршку младим књижевним ствараоцима и подстакне развој креативног писања.
Право учешћа имају млади аутори узраста од 18 до 35 година са пребивалиштем у Републици Српској. Радови морају бити оригинални, до сада необјављени, написани на српском језику ћириличним писмом, а обим текста не смије премашити 18.000 карактера са размацима. Учешће на конкурсу је бесплатно.
Службени гласник Републике Српске обезбиједио је новчане награде за три најбоље приче, у износима од 1.500, 1.000 и 500 КМ, а биће објављена и збирка са најбољим причама
Предсједник жирија Стево Грабовац овом приликом је изјавио: „Част ми је и задовољство што сам дио Гласниковог тима који посебну пажњу обраћа на младе ауторе, дајући им подстицај и простор за свој изражај. Ако имате таленaт за писање и волите књижевност, још сте млади и неафирмисани, а вољели бисте да ваши радови дођу до читалачке публике, онда је конкурс за најбољу кратку причу Службеног Гласника – одлична прилика за вас. Ослободите своју креативност, не плашите се и шаљите своје приче на конкурс. Теме нису ограничене, пишите о свему – љубави, смрти, животу, прошлости и будућности – све што вам је на срцу и уму. Сретно!“
Радови се достављају искључиво у електронској форми (формат .doc или .pdf) на е-маил: konkursprica@slglasnik.org.
Уз рад је потребно доставити име и презиме аутора, годину рођења, мјесто пребивалишта, контакт телефон, електронску адресу и кратку биографију.
Конкурс је отворен до 15. августа 2025. године до 12.00 часова.
За све додатне информације, заинтересовани се могу обратити Службеном гласнику путем наведене електронске адресе или посјетити званичну интернет страницу Установе.
Службени гласник Републике Српске наставља да подржава младе таленте и охрабрује стварање савремене књижевности, вјерујући да добре приче заслужују да остану записане.